niedziela, 24 marca 2013

Zimne słowa na "Z"

To co napiszę nie będzie zbyt odkrywcze, ale ta zima stanowczo za długo już trwa... Niestety czuję, że pokłady mojej kreatywności są zamarznięte i zziębnięte. Dodatkowo moja wiara w to, że człowiek z natury jest dobry została wystawiona po raz kolejny na próbę...O naiwności!
Pocieszam się, że u innych jest znacznie gorzej bo zła królowa zima zmroziła ich umysły i serca sprawiając, że zamiast ciepła i serdeczności przepełnieni są zazdrością, zawiścią oraz brakiem życzliwości i nie mogą pogodzić się z tym, że innym udaje się realizować marzenia i pasje.
Czy mogę coś z tym zrobić? Niestety niezbyt wiele. Mogę do nich apelować, więc apeluję: cieszcie się tym co macie, doceniajcie proste codzienne rzeczy, bądźcie życzliwi dla innych, bo naprawdę życie jest zbyt krótkie i kruche, żeby tracić energię na złość, zazdrość i zawiść.
Wierzę, że  dobre uczynki do nas wracają po stokroć, dlatego warto się starać...
Wierzę również w odradzającą, odkażającą i pełną życiodajnej energii moc słońca i z utęsknieniem czekam przyjścia prawdziwej wiosny tętniącej feerią barw!  Wierzę również w pozytywną moc słowa i dlatego życzę wszystkim, aby ciepłe promienie słońca wprawiły Was w dobry nastrój i przepełniły pozytywną energią! Nie dawajcie się zamrozić zimie, złości, zazdrości i zawiści...


Warsztaty florystyczne - ploteczkarnia.pl