wtorek, 4 lutego 2014

Zrobię sobie kolczugę - czyli o technice tworzenia biżuterii chainmaille.Nie mogę się już doczekać kolejnych nowych warsztatów w Ploteczkarni. To będzie niedługo bo w lutym nowe warsztaty tworzenia biżuterii - chainmaille.
Chainmaille to technika, która jest jedną z najstarszych metod tworzenia biżuterii. Najprościej można ją określić jako tworzenie biżuterii z ogniwek (metalowych kółek) różnej wielkości. Wywodzi się ona bezpośrednio ze znanej już w starożytności sztuki tworzenia kolczug, a dawne sposoby splatania kółeczek wykorzystywane są do dziś. Biżuteria stworzona tą techniką zachwyca misternymi splotami, a jednocześnie jest elegancka. Może stanowić samodzielną pracę lub być elementem dekoracyjnym przy wykorzystywaniu innych technik tworzenia biżuterii.
Warsztaty gościnnie poprowadzi Anna Michalska z Płocka gdzie mieszka i ma swoją pracownię. Przygodę z tworzeniem biżuterii rozpoczęła trzy lata temu. Od samego początku zachwyciły ją 2 techniki, którym do dziś jest wierna: chainmaille i wire-wrapping. Obecnie tworzy przede wszystkim z miedzi, którą stara się podkreślić piękno użytych w pracach minerałów, a serce włożone w wykonanie każdego przedmiotu przekłada się na jego piękno. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i pomaga innym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tworzeniem biżuterii.
Pod czujnym okiem Ani na warsztatach wykonacie zestaw biżuterii z miedzi, a wykonane przez Was prace zabierzecie ze sobą do domu.
Dla kogo: kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy już kiedyś próbowali swoich sił w chainmaille.
Termin warsztatów już wkrótce na naszej stronie www.ploteczkarnia.pl i na naszym fb.
Zapraszamy! Ja już nie mogę się doczekać:)
Naszyjnik chainmaille autorstwa Ani

Kolczyki chainmaille - to też dzieło Ani.