czwartek, 31 marca 2016

Po świętach...

Nie wiem jak Wy, ale ja mimo usilnych starań, żeby w święta było zdrowo, dietetycznie i  smacznie niestety nie dałam rady. Owszem było zdrowo i smacznie, ale mimo wszystko niestety z przerażeniem odkryłam, że waga wskazuje więcej niż bym sobie życzyła. Jakieś pozostałości po zimie niestety zostały. Dlatego postanowiłam wypróbować przez najbliższe dwa tygodnie cudowne właściwości herbat pu-erh. 
W końcu mam w ploteczkarni kilka różnych rodzajów smakowych i zwykłych jak na prawdziwą herbaciarnię przystało. Tyle się czyta o wspaniałych właściwościach zdrowotnych i odchudzających czerwonych herbat więc postanowiłam spróbować i ja. No i wytrwać w tym postanowieniu. 
Poniżej wymienię asortyment którym dysponuję :) i kilka zdjęć na zachętę. 
Może któraś z Was przyłączy się do mnie i razem przetestujemy właściwości czerwonej herbaty Pu-Erh?
A może już piliście Pu- erh? 

Właściwości: 
Napar z herbaty pu-erh ma działanie pobudzające na wytwarzanie soków trawiennych i stymulację pracy jelit co przyśpiesza metabolizm, a w efekcie –spalanie tłuszczów. Reguluje przemianę materii – obniża masę ciała. Obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi poprawiając przy tym krążenie. Herbata jest obfita w związki mineralne i mikroelementy fluoru, wapnia, manganu i teiny. Codzienna filiżanka herbaty czerwonej Pu Erh ma dobry wpływ na działanie organów wewnętrznych: głównie układu pokarmowego i wątroby. Zawarty w niej fluor pomaga chronić zęby przed próchnicą. Poprawia pamięć, koncentrację i nastrój. Przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu. Ma działanie moczopędne. Wzmacnia organizm. 
Zazwyczaj przy odchudzaniu zaleca się pić około 5-6 filiżanek dziennie , oczywiście można mniej.Pu-Erh powinno pić się po posiłkach, bez cukru. Picie tej herbaty działa  oczyszczająco na organizm, reguluje poziom cholesterolu, obniża zawartość tłuszczu, wspomaga trawienie.

Polecam czerwone herbaty – czyste oraz smakowe. Ploteczkarnia.pl, ul. Chmielna 26, Warszawa:
  1. Pu ErhPremium 
  2. Pu Erh Żurawinowa 
  3. Pu Erh Slim 
  4. Pu Erh Korzenna 
  5. Pu Erh Tuo Cha duże (gniazdko) zapakowane  w ozdobne pudełko i  żółty jedwab. 
  6. Pu Erh Tuo Cha  mini dyski (pakowane indywidualnie w białą bibułę).